September 2012

why me?!

13. september 2012 at 17:09 | Ruby |  it's something
Dopotácela jsem se domů, maličko promočená a děkovala Bohu, že jsem si koupila moje puntíkované holínky. Praštila jsem batohem do kouta a skácela se k počítači. Chvíli znuděně sledovala nějakou hádku přes komentáře na Facebooku, ale pak jsem se začala cítit provinile, a tak jsem si řekla, že bych mohla udělat něco do školy. První, co mě napadlo bylo, že bych si mohla dodělat slepou mapu Evropy. A přesně v tuchle chvíli nastalo zběsilé hrabání v poloprázdném batohu a následné prozření, že jsem ji zase někde ztratila! Kurvy lítaly vzduchem jako vlaštovky a já začala mlátit stolem o moji hlavu. Takže se teď už asi tři hodiny snažím dovolat spolužačce, aby mi naditktovala, co všechno si mám zapsat do nové mapy, kterou si vytisknu, až mi tatík dá do tiskárny kartuše s barvami. Grrr! Ale jinak se mám fajn, všechno začíná pěkně zlehoučka. Až na chemii. Tam na nás zase učitel vříská, že hovno umíme a měli bychom být někde na knedlíkárně. Znáte to, jedním uchem tam a druhým ven. Celé dva dny prší, z nohou nesundávám holínky a modlím se, aby aspoň zítra bylo nějak slušně, chceme jet s kokosem na kolo.

P.S.: Málo z vás má punkovou růžovou mapu Evropy. Všichni mi povinně záviďtě!


tron & daft punk

8. september 2012 at 10:47 | Ruby |  likeable
Uzrál čas, kdy jsem se dokopala k tomu, aby i rubriku i like konečně něčom zaplnila. Dlouho jsem přemýšlela, co by mohlo zaujmout první místo, ale jakmile mi včera padl zrak na TRON: Legacy ve složce filmů, měla jsem hned jasno. Takže ladies & gentlemen...

Všem asi došlo, že jsem totální freak a mimo 1D a Paramore mám příšernou úchylku na electro a na všelijaké svítící, blikající a všemi barvami hrající blbinky. TRON je pro mě absolutném vyvrcholením spojení electro hudby a výše zmíněných blikajících blbinek. Na ten film se můžu dívat sto let a jednu zimu a stejně z něj budu mít pořád stejnou husí kůži jako poprvé. Musím se bez mučení přiznat, že první díl jsem shlédla je proto, abych věděla, co a jak. Jinak mě nebavil, ale uznávám že na tehdejší dobu a možnosti to je totální masakr. Myslím, že z toho byli lidi na větvi jako já z druhého dílu. Film jsem našla bohužel už jenom s českým dabingem, takže o bezduchý hlas hlavního hrdinu v originálu jsem byla nevybíravě ochuzena. Mohla jsem mít anglickou verzi, jenomže jako kinorip a kdo se chce dívat na barevné šmouhy, které najednou mluví a hudba je degradovaná na šustění? To už snad radši přežiju dabing.


Když jsem našla na YT tohle, málem jsem se radostí počůrala. Celý soundtrack v jednom videu, hálelůja! Přiznám se, když nevím co by (a i když vím), pustím si tohle. K učení, k psaní povídek a uklízení absolutně nejlepší věc. Nemá to žádný text, takže mě to nerozptyluje.


Absolutní využití potencionálu filmu. Radím vám zapojit sluchátka, ohulit na maximum, zhasnout světla a jestli nebudete mít husí kůži, tak jsem divní!

finally!

7. september 2012 at 17:33 | Ruby |  it's something
Konečně jsem se dostala k tomu, abych vám tady zase vylila srdíčko. Jsem ve druháku. Stárnu. Ve škole patřím už ke starým mazákům, primáni okolo mě chodí s ustrašeným výrazem. Starší studenti jsou moji kamarádi a já mám utrum s okukováním hezkých kluků. Smůla spočívá v tom, že jich je většina mladších než já. Takže bych vypadala jako pedofil, což nechci. Začíná se na mě valit učení, tenhle rok v tom chci mít systém a ne občasné zalovení v batohu, kde prohrábnu tunu papírů a na každém je bude naškrábaný úkol. Nene, tenhle rok hezky diář a píšeme tam! Snad mi to vydrží dlouho. Jsem navýsost spokojená s rozvrhem. Jenom pár učitelů bych vyměnila, ale zvyknu si. Jako na všechno. V řijnu jedu do Německa, nemůžu se dočkat. To bude komédie. S kokosem to tam roztočíme ve vidlákovským stylu. Ostatně jako všechno.